Türkiye demiryollarında 18 gün

İngiliz makinist Jools, Ocak 2015’de, Türkiye demiryollarında 18 gün sürecek bir seyahate çıktı.

Uzun yolculuklarda yataklı vagonlar sadece gece değil gündüz de kullanılabilir. Erzakınızı, özellikle de içmeyi seviyorsanız kahve veya çayınızı yanınıza alın. Pencereyi hafif açarsanız lokomotifin homurtusunu dinlemek mümkün, özellikle de benim yaptığım gibi ön vagonda yolculuk ediyorsanız. Bu tür bir geziyi gelecekte bir daha yapmak istiyorum.

Hikayenin tamamını oku (İngilizce)
Türkiye’de trenle seyahatle ilgili hikayeler
vangölü ekspresi Türkiye demiryollarında 18 gün - İngiliz makinist Jools, Ocak 2015’de, Türkiye demiryollarında 18 gün sürecek bir seyahate çıktı.
doğu ekspresi Yüksek karlı dağlar ve derin vadiler arasında - Rail Turkey editörü Onur, Ocak 2015’de, mümkün olan tüm ana hat ve bölgesel trenleri kullanarak Amasya’dan Kars’a seyahat etti. Özellikle Divriği’den bindiğimiz Doğu Ekspresi çok konforluydu ve… Read more "Yüksek karlı dağlar ve derin vadiler arasında"
TCDD Anahat Treni Foto: Jeff Hawken Belki de şansızdım - İngiliz makinist Jools, Eylül 2014’de Türkiye’deki pek çok demiryolu parkurunu içeren bir seyahate çıktı.
doğu ekspresi TCDD yemekli vagonları - Ankara Bilkent Üniversitesi’de İngilizce öğretmenliği yapan Steve, Haziran 2016’da İzmir-Ankara arasında yolculuk ederken, TCDD’nin yeni yemekli vagon konseptini test etti.
Doğu Ekspresi Doğu Ekspresi ile Ermenistan Sınırına - Serhan Sevin, Habertürk gazetesinde fotoğrafçı, İstanbul’dan Kars’a yaptığı 30 saatlik tren yolculuğunu yazdı.

Kapak fotoğrafı: Jeff Hawken

Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s