İstanbul’dan Sofya’ya gece treni

Sosyal medya uzmanı, öğretmen ve hayatı keşfetmeye meraklı bir gezgin olan Amy, Ağustos 2015’de İstanbul-Sofya trenini keşfetmeye girişti.

Dün ece, İstanbul-Sofya trenini denemeye karar verdim. Yataklı bir gece treni olması gerekiyordu, ancak internetten öğrendiğim kadarıyla, Bulgaristan’daki yol çalışmalarından dolayı, tren servisinin bazı kısımları otobüsle yapılıyormuş. Hostelde ise bir kişinin trene binmek için istasyona gittiğini, ancak treni bulamadığını duydum. Hadi bakalım, gerçek neymiş öğrenelim.

Hikayenin tamamını oku (İngilizce)
İstanbul-Sofya Ekspresi treninin güzergahı, sefer saatleri, koltuk seçenekleri ve ücretleri
Bu trenle ilgili tüm hikayeler
727 - İstanbul Sofya Treni - Onur İlk kez binecekler için İstanbul Sofya treni rehberi - Onur ve Senem, Temmuz 2017’de, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya gidip geldiler.
Sofya Treni Foto: Amy İstanbul’dan Sofya’ya gece treni - Sosyal medya uzmanı, öğretmen ve hayatı keşfetmeye meraklı bir gezgin olan Amy, Ağustos 2015’de İstanbul-Sofya trenini keşfetmeye girişti.
İstanbul Sofya Ekspresi. Foto: Taylor Davidson İstanbul’dan Sofya’ya trende bir gece - Bir girişimci ve fotoğrafçı olan Taylor Davidson, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya seyahat etti.
İstanbul Sofya Treni. Foto: Teoman Can Tamtürk Bosfor Ekspresi ile Sofya - Bir turizmci olan Teoman Can Tamtürk, 2017’de yeniden seferlerine başlayan İstanbul-Sofya Ekspresi ile Sofya’ya gitti, yaşadıklarını bir rehber hazırlarcasına detaylarıyla yazdı.

Kapak fotoğrafı: Amy

Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s