İstanbul Sofya Ekspresi. Foto: Taylor Davidson

İstanbul’dan Sofya’ya trende bir gece

Bir girişimci ve fotoğrafçı olan Taylor Davidson, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya seyahat etti.

Geceden ne hatırlıyorum? İnanılmaz sarsıntı her yerde her zaman uyuyabilme yeteneğimden şüphe etmeme yol açtı. Aralıksız çıkan bir metalin metale çarpma sesinin kaynağını bulabilmek için tam 10 dakika harcadım, en sonunda ayakkabımı araya sıkıştırarak sorunu çözdüm. Sabahın erken saatlerinde 45 dakika pasaportuma Türkiye’den çıkış damgası vurdurmak için sırada bekledim. Hemen ardından, bu kez kompartımanımızın kapısı çalındı ve yarı uyanık bir şekilde, trende dolaşarak pasaport kontrolü yapan görevliyle karşılaştık. Sadece “İngiliz?” diye soran görevli, kafamızı yorgun bir şekilde sallayarak verdiğimiz cevabın ardından başka bir kelime etmeden ayrıldı.

Hikayenin tamamını oku (İngilizce)
İstanbul-Sofya Ekspresi treninin güzergahı, sefer saatleri, koltuk seçenekleri ve ücretleri
Bu trenle ilgili tüm hikayeler
727 - İstanbul Sofya Treni - Onur İlk kez binecekler için İstanbul Sofya treni rehberi - Onur ve Senem, Temmuz 2017’de, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya gidip geldiler.
Sofya Treni Foto: Amy İstanbul’dan Sofya’ya gece treni - Sosyal medya uzmanı, öğretmen ve hayatı keşfetmeye meraklı bir gezgin olan Amy, Ağustos 2015’de İstanbul-Sofya trenini keşfetmeye girişti.
İstanbul Sofya Ekspresi. Foto: Taylor Davidson İstanbul’dan Sofya’ya trende bir gece - Bir girişimci ve fotoğrafçı olan Taylor Davidson, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya seyahat etti. Geceden ne hatırlıyorum? İnanılmaz sarsıntı her yerde her zaman uyuyabilme yeteneğimden şüphe etmeme yol açtı. Aralıksız çıkan bir metalin metale çarpma sesinin kaynağını bulabilmek için tam…
İstanbul Sofya Treni. Foto: Teoman Can Tamtürk Bosfor Ekspresi ile Sofya - Bir turizmci olan Teoman Can Tamtürk, 2017’de yeniden seferlerine başlayan İstanbul-Sofya Ekspresi ile Sofya’ya gitti, yaşadıklarını bir rehber hazırlarcasına detaylarıyla yazdı.

Kapak fotoğrafı: Taylor Davidson

Written by Onur Uysal

Railway consultant. Owner of RT Media & Consultancy. Founder and editor of Rail Turkey.

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s