Kapadokya’ya İstanbul’dan trenle nasıl gidilir?

Kapadokya İstanbul’dan 750 km uzaklıkta. Tren yolculuğu çok fazla aktarma içeriyor, ama yol üzerindeki şehirlerde zaman geçirmek isterseniz keyifli bir seçenek.

Hızlı trenle Ankara’ya, bir başka trenle Kayseri’ye gideceksiniz. Ankara’dan öğleden önce kalkan trenler Kayseri’ye makul bir zamanda ulaşıyor.

Nevşehir Municipality
Yol tarifi

Pendik tren istasyonuna gidin.

İstanbul-Ankara (YHT) treni ile Ankara’e gidin. Yaklaşık 04:20 saat (533 km).

Kurtalan Ekspresi (Ankara-Kurtalan) treni ile Kayseri’e gidin. Yaklaşık 7 saat . Vangölü Ekspresi (Ankara-Tatvan) ve Doğu Ekspresi (Ankara-Kars) trenleri alternatif olarak kullanılabilir.

Bir otelde dinlenin. Kayseri istasyonu çevresindeki oteller için tıklayın.

Kapadokya İç Anadolu’da, Nevşehir ili sınırları içinde, Kayseri’ye çok yakın. Kayseri otogarı tren istasyonuna 8 km uzaklıkta, otobüs veya tramvayla ulaşmak mümkün. Nevşehir 70 km mesafede, ve otogardan neredeyse saatte bir otobüs var. Kapadokya bölgesi hemen Nevşehir’in yakınında bulunuyor (13 km). Buradan Kapadokya içindeki yerleşimlere (Ürgüp, Göreme, Ihlara Vadisi, Uçhisar, Avanos ve Zelve) düzenli ve sık olarak minibüsler kalkıyor.

Kapadokya için tüm yol tarifleri
Kapadokya’ya İzmir’den trenle nasıl gidilir? - Kapadokya İzmir’den 750 km uzaklıkta. Aktarmalar nedeniyle trenle ulaşım biraz karmaşık, ancak özellikle güzergah üzerindeki kentleri de gezmek istiyorsanız oldukça eğlenceli. Gece treniyle Eskişehir’e, hızlı trenle Ankara’ya,… Read more "Kapadokya’ya İzmir’den trenle nasıl gidilir?"
adana Kapadokya’ya Adana’dan trenle nasıl gidilir? - Kapadokya Adana’ya 300 km uzaklıkta. Trenle giderseniz Kayseri’yi de ziyaret etme şansınız var.
istanbul Kapadokya’ya İstanbul’dan trenle nasıl gidilir? - Kapadokya İstanbul’dan 750 km uzaklıkta. Tren yolculuğu çok fazla aktarma içeriyor, ama yol üzerindeki şehirlerde zaman geçirmek isterseniz keyifli bir seçenek.
Kapadokya ana sayfa

Yol tarifleri kişisel deneyimler ve mevcut tren tarifeleri dikkate alınarak ( 7/2017 itibariyle) hazırlanmıştır. Bazı bilgiler güncelliğini yitirmiş olabilir. Lütfen şu uyarıyı okuyun.

Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s