Bosfor Ekspresi ile Sofya

Bir turizmci olan Teoman Can Tamtürk, 2017’de yeniden seferlerine başlayan İstanbul-Sofya Ekspresi ile Sofya’ya gitti, yaşadıklarını bir rehber hazırlarcasına detaylarıyla yazdı.

Benim bulunduğum trenlerde işlemler hem gidiş hem gelişte yaklaşık 1,5 – 2 saat kadar sürdü, trendeki yolcu sayısı her iki sefer içinde 20 civarı idi, yolcu sayısı arttığında bekleme süresi mutlaka artacaktır.

Ne yazık ki Bosfor Ekspresi vagonları arasında yemek vagonu bulunmuyor bu nedenle trene tedarikli binmeniz lazım. Bosfor Ekspresi’ni geçin Halkalı tren istasyonunda bile herhangi bir büfe vb. yok, bu nedenle tüm alışverişinizi Sirkeci’de servise binmeden önce tamamlamış olmanızı tavsiye ederim.

Hikayenin tamamını oku
İstanbul-Sofya Ekspresi hakkında
Bu trenle ilgili tüm hikayeler
727 - İstanbul Sofya Treni - Onur İlk kez binecekler için İstanbul Sofya treni rehberi - Onur ve Senem, Temmuz 2017’de, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya gidip geldiler.
Sofya Treni Foto: Amy İstanbul’dan Sofya’ya gece treni - Sosyal medya uzmanı, öğretmen ve hayatı keşfetmeye meraklı bir gezgin olan Amy, Ağustos 2015’de İstanbul-Sofya trenini keşfetmeye girişti.
İstanbul Sofya Ekspresi. Foto: Taylor Davidson İstanbul’dan Sofya’ya trende bir gece - Bir girişimci ve fotoğrafçı olan Taylor Davidson, İstanbul-Sofya Ekspresi ile İstanbul’dan Sofya’ya seyahat etti.
İstanbul Sofya Treni. Foto: Teoman Can Tamtürk Bosfor Ekspresi ile Sofya - Bir turizmci olan Teoman Can Tamtürk, 2017’de yeniden seferlerine başlayan İstanbul-Sofya Ekspresi ile Sofya’ya gitti, yaşadıklarını bir rehber hazırlarcasına detaylarıyla yazdı.

Kapak fotoğrafı: Teoman Can Tamtürk

Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s