Transasya Ekspresi

Tristan İngiltere’den serbet çalışan bir seyahat yazarı. Şimdiye kadar 60’ın üzerinde ülkeyi ziyaret eden Tristan’ın Guardian, Independent, Sunday Times Travel Magazine gibi gazetelerde 20 kadar yazısı çıktı. Bu hikayesi, Ayla’nın fotoğrafları eşliğinde Brownbook’ta yayınlandı.

Diğer yolcularla tanışmanın en iyi yolu öğle yemeği için yemek vagonuna gitmek. Burası trenin en can alıcı yeri, ve Anadolu’nun en hareketli noktası. Ankara-Tahran uçakla 3 saat sürdüğü için, Trans Asya Ekspresi yolcuları pek nadir biraraya gelebilecek bir karışım.

İstanbul’un tarihi pazarları ve modern alışveriş merkezlerinden alınmış torbalarıyla İranlı aileleri hayal edin. Yanına ucuz tarifeden faydalanarak evine gitmeye çalışan Türk öğrencileri ekleyin. Sıradışı Avrupalı gezginleri de unutmayalım. Bazen hiçbir zaman unutamayacakları bir kültür gezisine çıkan genç bir çift veya Şah zamanında yaptıkları Hindistan yolculuğunu tekrar etmeye çalışan yaşlı bir çift.

Hikayenin tamamını oku (İngilizce)
Transasya Ekspresi (Tahran-Ankara) hakkında
Bu trenle ilgili tüm hikayeler
Paul on Transasia Express Trans-Asya Ekspresi: Trenle Türkiye’den İran’a - Laura ve Paul Nisan 2015’te Seattle’deki işlerini ve evlerini bırakarak Orta Doğu ve Asya seyahatine çıktılar. Gezilerinin bir bölümü Trans Asya Ekspresi ile Ankara’dan Tebriz’e yolculuktu.
Martin Anthony on Transasia Express Trans Asya Ekspresi - Martin Anthony gezmeyi seven İngiliz bir metalci.
Tahran’dan Trenle Türkiye’ye - Laurance Cornet ABD’li bir gazeteci, fotoğrafçı ve video eleştirmeni. Orta Doğu ve Akdeniz fotoğraf sergisinin küratörlüğünü yaptı. “Selam. Biraz tuzunuz var mı?” 30 yaşlarında utangaç bir adam,… Read more "Tahran’dan Trenle Türkiye’ye"
Ben ve Maria Trans-Asya Treni Trans-Asya Ekspresi: Tezatlarla dolu bir yolculuk - Romen-Alman çift Maria ve Ben, Doğu Anadolu’nun kışından kaçmak için 3 gün süren ve tahmin ettiklerinin çok ötesinde bir maceraya dönüşen Trans-Asya Ekspresi trenine bindiler.
Transasya Treni - Belgesel fotoğrafçı Kiana Hayeri, Nisan 2013’te, Polka Magazine için Transasya treni ile 3 günlük bir yolculuğa çıktı ve trendeki yolcuların ilginç hikayelerini bir araya getirdi.
Transasya Ekspresi Transasya Ekspresi - Tristan İngiltere’den serbet çalışan bir seyahat yazarı. Şimdiye kadar 60’ın üzerinde ülkeyi ziyaret eden Tristan’ın Guardian, Independent, Sunday Times Travel Magazine gibi gazetelerde 20 kadar yazısı çıktı.… Read more "Transasya Ekspresi"
Transasya Treni İran Treni Transasya - Bestami Köse, Türkiye’nin önde gelen seyahat gruplarından biri olan Interrail Türkiye’nin kurucusu, bir gün aniden Tahran’a trenle gitmeye karar verdi.

Kapak fotoğrafı: Ayla

 

Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s